Rehabilitacja kręgosłupa

rehabilitacja kręgosłupa - sala

Wszystkim osobom, u których stwierdzono wady postawy potrzebna jest rehabilitacja kręgosłupa.

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na fakt, iż zgodnie z ogólnie dostępnymi statystykami większość dzieci już w wieku przedszkolnym predysponuje lub ma wadę postawy wynikającą z braku ruchu i prawidłowych nawyków utrzymania prostej sylwetki ciała. Wady te dotyczą najczęściej kręgosłupa (skolioza, hiperlordoza odcinka lędźwiowego), klatki piersiowej (klatka szewska lub kurza), kolan, (szpotawość lub koślawość), stóp (płaskostopie). Schorzenia te dotyczą aparatu kostno-więzadłowego, który u dzieci w wieku przedszkolnym jest jeszcze bardzo plastyczny i dający się korygować. Częściej spotyka to dzieci z dużych miast, gdzie mniej jest możliwości zabawy na zewnątrz - jak Warszawa, Wrocław czy Poznań. Jednak problem rozszerza się na mniejsze miejscowości.

Wychodząc naprzeciw powyższym potrzebom zdrowotnym naszych pociech chcielibyśmy zaproponować Państwu zajęcia rekreacyjno-rehabilitacyjne w wodzie lub w salce treningowej zgodnie z hasłem "poprzez zabawę do nauki". Będzie to zabawa z elementami nauki pływania i gimnastyki korekcyjnej, mająca na celu oswojenie naszych małych milusińskich z wodą, oraz zadbanie o ich poprawną sylwetkę. Aktywność ruchowa dzieci w wodzie wpływa na wzrost siły mięśni posturalnych i oddechowych, odciąża układ kostno-stawowy, hartuje organizm oraz przyzwyczaja do środowiska wodnego (zanurzanie głowy, nurkowanie).

Zapraszamy również na korekcję wad postawy do SALKI TRENINGOWEJ prowadzonej przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Ćwiczenia są dobierane indywidualnie do potrzeb naszych małych pacjentów, po uprzednio wykonanej wnikliwej diagnozie postawy dziecka.

mgr Rehabilitacji Ruchowej
Robert Wydrzyński

W warszawskim Ośrodku Rehabilitacji Le Soleil proponujemy naszym klientom niezwykle szeroki wachlarz zabiegów mających na celu korygowanie wad postawy.
Posiadamy duże doświadczenie i możemy się poszczycić osiągnięciami w leczeniu wielu schorzeń. Zgłaszają się do nas rodzice niemowląt cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce, wzmożone lub osłabione napięcie mięśniowe, dysplazję stawów biodrowych oraz wrodzone wady kończyn dolnych, takie jak koślawość i szpotawość kolan i stóp.
Zajmujemy się również leczeniem starszych dzieci, u których stwierdzono:

 • skoliozę i inne skrzywienia kręgosłupa,
 • wady postawy,
 • wady kończyn dolnych,
 • deformacje klatki piersiowej,
 • dystrofie mięśniowe,
 • stany po urazach (złamaniach i zwichnięciach),
 • osłabioną siłę mięśniową,
 • mózgowe porażenie dziecięce,
 • autyzm,
 • zespół Downa,
 • nadpobudliwość.

Pomagamy również osobom dorosłym z takimi dolegliwościami jak: bóle kręgosłupa (dyskopatie, zmiany zwyrodnieniowe), stany po urazach (złamania i zwichnięcia), otyłość oraz schorzenia układu krążenia.
Zajmujemy się także przygotowaniem osób dorosłych do takich operacji, jak wszczepienie endoprotez w stawach biodrowych i kolanowych.

Jak widać, nasza oferta jest niezwykle bogata. Jesteśmy w stanie pomóc osobom z każdej grupy wiekowej. Opracowanie indywidualnych zestawów ćwiczeń odpowiednich do leczenia i korekcji różnych wad postawy jest konieczne, jeśli oczekuje się zadowalających wyników rehabilitacji. Tylko szczegółowe i staranne pochylenie się nad konkretnym problemem gwarantuje postęp w leczeniu. Nasi instruktorzy bardzo poważnie i profesjonalnie podchodzą do swojej pracy. Otrzymają od nich Państwo fachowe porady dotyczące różnych sposobów na polepszenie stanu zdrowia i poprawę wyglądu sylwetki.
Ćwiczenia na basenie są odpowiednie dla osób w każdym wieku. Są nie tylko przyjemne, lecz również bardzo pożyteczne w walce ze schorzeniami układu kostno-więzadłowego.
W naszym centrum panują dogodne warunki do pracy w małych grupach. Istnieje także możliwość umówienia się na indywidualne zajęcia po wcześniejszym umówieniu się z wybranym instruktorem.

basen dla niemowląt
Copyright © by Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Le Soleil