Korekcja wad postawy

Nasz ośrodek jako jeden z niewielu w Warszawie prowadzi z zajęcia z zakresu rehabilitacji w wodzie. Ćwiczą z nami osoby w najróżniejszym wieku począwszy od niemowląt, a na osobach w podeszłym wieku skończywszy.
Korekcja wad postawy jest głównym celem zajęć prowadzonych przez doświadczonych rehabilitantów zatrudnionych przez ośrodek Le Soleil. Dokładamy wszelkich starań, aby ćwiczenia stanowiły nie tylko element terapii, lecz również by były przyjemne i relaksujące. Gwarantujemy kameralną atmosferę, ponieważ we wszystkich zajęciach bierze udział zaledwie kilka osób.
Do dyspozycji naszych klientów pozostaje komfortowy basen z podgrzewaną wodą, profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny oraz oczywiście opieka wykwalifikowanej kadry (magistrowie rehabilitacji ruchowej).

Ćwiczenia w basenie przynoszą bardzo dobre efekty, a środowisko wodne, w którym się je wykonuje sprzyja leczeniu wszelkich schorzeń, w których taka aktywność fizyczna jest wskazana. Wśród wad postawy, które skutecznie można korygować za pomocą ćwiczeń w basenie, wymienić można chociażby:

 • skoliozę,
 • wady kończyn dolnych (płaskostopie, kolana koślawe lub szpotawe),
 • deformacje klatki piersiowej,
 • dystrofie mięśniowe,
 • stany pourazowe (złamania i zwichnięcia; ćwiczenia wykonywane oczywiście po zdjęciu gipsu),
 • mózgowe porażenie dziecięce.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług, ponieważ statystyki dotyczące wad postawy u dzieci są alarmujące. Wynika z nich bowiem, że już maluchy w wieku przedszkolnym maja poważne problemy z kręgosłupem wynikające z niewystarczającej ilości ruchu.
Zajęcia prowadzone w naszym Centrum Rehabilitacji w Warszawie są bardzo przyjemne i mają zbawienny wpływ na zdrowie i prawidłowe wzrastanie Państwa pociech. Układ kostno-więzadłowy daje się u dzieci w tym wieku łatwo korygować.
Za pomocą ćwiczeń można zaradzić takim wadom postawy i problemom, jak:

 • skolioza,
 • hiperlordoza odcinka lędźwiowego,
 • klatka piersiowa szewska lub kurza,
 • szpotawość i koślawość kolan,
 • płaskostopie.

Wychodzimy z założenia, że dzieci najlepiej się uczą poprzez zabawę, toteż opracowaliśmy specjalnie dla nich zestawy ćwiczeń rekreacyjno-rehabilitacyjnych w wodzie, które sprawiają im ogromną frajdę. W skład tego treningu wchodzą elementy pływania i gimnastyki korekcyjnej. Dzieci oswajają się z wodą, a przy okazji poprawia się stan ich kręgosłupów i ogólnej sylwetki. Ponadto aktywność ruchowa w wodzie wpływa na wzrost siły mięśni postularnych i oddechowych, odciąża układ kostno-stawowy, hartuje organizm i pomaga w adaptowaniu się do środowiska wodnego. Zachęcamy do zapisywania dzieci na zajęcia korekcyjne w naszym ośrodku. Zapewniamy im świetnie i pożytecznie spędzony czas i opiekę doświadczonych w pracy z najmłodszymi dziećmi instruktorów. Warszawa jak każde miasto często zapewnia rozrywki tylko "komputerowe". My to zmieniamy - aktywność poprzez zabawę i ćwiczenia.

basen dla niemowląt
Copyright © by Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Le Soleil