Nauka pływania niemowląt

Od pewnego czasu coraz większą popularność zyskuje nauka pływania dla niemowląt, dlatego oferujemy Państwu i maluchom taką możliwość w naszym warszawskim centrum. Dowiedziono, że małe dzieci które regularnie uczestniczą w zajęciach na basenie, są bardziej odporne i rzadziej chorują. Ponadto środowisko wodne odbieraj jako bardzo przyjazne, ponieważ wywołuje w nich wspomnienia, kiedy przebywały jeszcze w organizmie matki, gdzie czuły się bezpiecznie i komfortowo.
Niemowlęta do 3. miesiąca życia potrafią nurkować przez kilka minut i nie zaczerpują w tym czasie powietrza. Ta umiejętność szybko zanika, jednak jeśli maluch zacznie odpowiednio wcześnie odwiedzając basen, to oswajanie się ze środowiskiem wodnym nie będzie stanowiło problemu. Im wcześniej wyrobi się w dziecku pewne nawyki, tym większa szansa, że w późniejszym okresie życia będzie je ono kontynuowało.

Pływanie niemowląt

Nasz basen jest idealnie przygotowany na przyjęcie kilkumiesięcznych niemowlaków. Zajęcia dla nich odbywają się w soboty i niedziele, co jest- jak nam się wydae- bardziej dogodne dla rodziców, którzy w ciągu tygodnia nie mają czasu na tego typu aktywność fizyczną.
Woda w basenie posiada optymalną temperaturę, sięgającą 33°C. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, liczących maksymalnie 5 osób i trwaj około pół godziny. Basen, w którym odbywa się nauka pływania dla maluchów, został specjalnie przystosowany do ich potrzeb. Dzieci pływają w specjalnych pielucho-majtkach, które można zakupić w recepcji naszego centrum.
Posiadamy nowoczesny sprzęt przydatny podczas nauki pływania, a każdemu dziecku gwarantujemy profesjonalne i indywidualne podejście opiekunów. Zajęcia upływają w miłej, rodzinnej atmosferze, dzięki czemu nasi najmłodsi goście chętnie w nich uczestniczą.

Szkoła pływania niemowląt

Nauka jest prowadzona przez doświadczonego w pracy z dziećmi instruktora. Warto jeszcze na zachętę dodać, że lekcje nie są prowadzone w zamkniętych cyklach, dzięki czemu możliwe jest dołączenie do grupy w dowolnym czasie. Ponadto jeśli z jakiegoś powodu nie będą mogli Państwo uczestniczyć w zajęciach, istnieje możliwość ich odrobienia w ramach wykupionego karnetu.
Możliwe jest także wynajęcie całego basenu dla rodziny, z opieką instruktora lub bez. Wszystkim rodzicom, którzy zechcą przyprowadzić na lekcje pływania swoje pociechy radzimy, aby dodawać im otuchy i nie okazywać zniecierpliwienia, jeśli dziecko będzie bało się wejść do wody. Warto też zabrać na zajęcia ulubioną maskotkę dziecka, ponieważ będzie się wtedy raźniej czuło. Nie powinni Państwo oczekiwać, że po pierwszych zajęciach maluch będzie pływał jak rybka. Stopniowo będzie zdobywało kolejne umiejętności, a Państwa rolą jest je chwalić za najmniejsze nawet postępy. Jeśli Państwo nie czują się pewnie w wodzie, zachęcamy do skorzystania z lekcji dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy do naszego ośrodka w Warszawie.

basen dla niemowląt
Copyright © by Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Le Soleil