Masaże

Już w starożytności Chińczycy, Hindusi, Grecy czy Rzymianie stosowali masaż jako najlepsze panaceum na wszelkiego rodzaju dolegliwości zarówno ciała jak i duszy. Hipokrates, którego nazywamy "ojcem medycyny", twierdził, że masaż jest jedną z ważniejszych metod leczniczych. Dlatego też znane od wielu lat różnorodne techniki masażu są praktykowane do dzisiaj. W skuteczny sposób pozwalają nam przywrócić sprawność ciała i ducha, zapomnieć o bagażu trosk i wszelkich problemów.

Bardzo często powątpiewamy w zbawienne działanie masażu, sądząc, iż jest to tylko zwykłe głaskanie i poklepywanie naszego ciała. Jednak to "zwykłe głaskanie i poklepywanie" ma ogromne oddziaływanie miejscowe i ogólne na nasz organizm. Cały wahlarz technik i chwytów oraz gruntowna wiedza o anatomii ciała człowieka pozwala osobie wykonującej masaż w cudowny sposób przywrócić nam siły witalne, złagodzić ból oraz zwalczyć stres.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż bardzo istotne jest pozytywne nastawienie osoby masowanej do zabiegu, dzięki czemu procesy samoregeneracji organizmu zachodzą jeszcze szybciej.

Dlaczego masaż jest taki zbawienny?

  • poprawia sprężystość skóry i wygładza zmarszczki
  • usuwa złuszczony naskórek odsłaniając ujścia gruczołów potowych i łojowych
  • zwiększa dopływ krwi tętniczej do tkanek, zawierającej tlen i substancje odżywcze
  • ułatwia odpływ krwi żylnej zawierającej odpadowe produkty przemiany materii
  • likwiduje obrzęki
  • obniża ciśnienie krwi
  • przyśpiesza wchłanianie wysięków
  • powoduje wzrost wydzielania mazi w stawach i zwiększa ruchomość
  • działa na narządy wewnętrzne
  • oddziaływuje na układ nerwowy pobudzająco lub uspokajająco

Oferujemy Państwu różnego typu masaże ręczne oparte na technikach klasycznych:

Masaż odchudzający całościowy

Obejmuje całe ciało. Bazuje na intensywnych technikach mających na celu przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej i poprawę ukrwienia, które są bardzo istotne w walce z nadwagą i cellulitem.

Masaż odchudzający częściowy

Obejmuje wybrane części ciała (uda, pośladki brzuch).

Masaż limfartczny

Obejmuje całe ciało. Bazuje na technikach mających na celu uaktywnienie pracy układu limfatycznego i krwionośnego. Zmniejsza obrzęki kończyn dolnych i górnych oraz odciąża pracę serca.

Masaż relaksacyjny

Obejmuje całe ciało. Bazuje na delikatnych i spokojnych technikach, wpływając uspokajająco i relaksacyjnie na układ nerwowy.

Masaż kręgosłupa i pleców

Może obejmować cały kręgosłup lub jego poszczególne odcinki. Polecany przy schorzeniach kręgosłupa (dyskopatie, zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa, stany przeciążeniowe, skoliozy).

Masaż leczniczy częściowy

Dotyczy poszczególnych części ciała (np. bark, stopa, ręka). Techniki dobierane są w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać (np. rozluźnienie mięśni, zmniejszenie miejscowego obrzęku pourazowego, wzmocnienie siły mięśni).

basen dla niemowląt
Copyright © by Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Le Soleil