Nauka pływania dla dzieci

Chcielibyśmy gorąco zachęcić wszystkich Państwa a przede wszystkim Wasze dzieci do skorzystania z oferowanych przez nas zajęć. Prowadzona w Ośrodku Rekreacji i Rehabilitacji Le Soleil nauka pływania dzieci odbywa się pod czujnym okiem doświadczonych i cierpliwych instruktorów i trwa 45 min.

Zadbaliśmy o to, aby zapewnić dzieciom optymalne warunki do nauki pływania. Basen, w których prowadzone są zajęcia, ma niewielkie rozmiary, co stwarza najmłodszym adeptom sztuki pływania poczucie bezpieczeństwa oraz komfort. Woda w basenie jest regularnie wymieniana i uzdatniana, by wyeliminować zagrożenia związane z zanieczyszczeniem bakteriologicznym. Ponadto jej temperatura (ok. 30°C) sprawia, że dzieci czują się w basenie jeszcze lepiej.

Aby zachęcić dzieci do nauki pływania, nasi instruktorzy i rehabilitanci przygotowali dla nich specjalne zestawy ćwiczeń, których wykonywanie stanowi dla maluchów sporą frajdę, a przy okazji pomaga im w oswajaniu się z wodą. Wychodzimy z założenia, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, więc zadbaliśmy przede wszystkim o ich dobre samopoczucie. Nie prowadzimy rygorystycznych zajęć z przysłowiowym gwizdkiem, ponieważ wiemy, że jest to czynnik stresujący, zupełnie niepożądany w procesie nauki pływania. Oprócz tradycyjnej szkoły pływackiej oferujemy najmłodszym szereg zajęć mających na celu poprawę stanu zdrowia. Mamy spore sukcesy, jeśli chodzi o terapię dzieci z takimi schorzeniami, jak:

 • skolioza i inne schorzenia kręgosłupa,
 • wady postawy,
 • wady kończyn dolnych (wśród nich płaskostopie oraz kolana koślawe i szpotawe),
 • deformacje klatki piersiowej,
 • dystrofie mięśniowe,
 • stany po urazach,
 • osłabiona masa mięśniowa,
 • mózgowe porażenie dziecięce,
 • autyzm,
 • zespół Downa,
 • nadpobudliwość.

Zajęcia dla dzieci odbywają się w niewielkich grupach liczących maksymalnie 3 osoby i trwają 45 minut. Dzięki niewielkiej liczebności grup instruktorzy są w stanie zapewnić indywidualne podejście do każdego dziecka. W razie potrzeby wchodzą do basenu, by pomóc danemu maluchowi opanować poszczególne ruchy i wykonać określone ćwiczenia. Do dyspozycji uczestników zajęć pozostają wszelkie niezbędne do nauki pływania akcesoria, takie jak rękawki, deski i koła.

Pozostawiamy też Państwu możliwość wynajęcia całego basenu i zajęć indywidualnych dla swojego dziecka.

Chcielibyśmy podkreślić i przypomnieć, że pływanie ma dobroczynny wpływ na rozwój organizmu. Dzięki ćwiczeniom w wodzie wzmacniają się mięśnie, w tym również oddechowe, zwiększa się pojemność życiowa płuc, wzrasta odporność i polepsza się ogólny stan organizmu. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i zachęcamy do zapisywania się na zajęcia.

basen dla niemowląt
Copyright © by Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Le Soleil